کیف پول دیجیتال چیست؟

کیف پول دیجیتال

کیف پول دیجیتال چیست؟انواع کیف پول‌های دیجیتال کدامند؟بهترین نوع کیف پول دیجیتال کدامند؟کیف پول دیجیتال سرد و کیف پول دیجیتال گرم چیست؟

در این مقاله به توضیح موارد ذیل می‌پردازیم. کیف پول دیجیتال چیست؟ انواع کیف پول‌های دیجیتال کدامند؟ بهترین نوع کیف پول دیجیتال کدامند؟

کیف پول‌های دیجیتال محل نگه داری رمزارزهای ما می‌باشند. هر فرد تریدر یا هولدر یک کیف پول دیجیتال برای نگه داری رمز ارزهای خود نیاز دارد. برای ورود به این حوزه باید یکی از تحلیل ها در بازار مالی را بیاموزید، تحلیل تکنیکال یا تحلیل پرایس اکشن، در آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان دوره های آموزش تحلیل تکنیکال و آموزش تحلیل پرایس اکشن انجام می‌شود، همرا با دریافت مدرک فنی و حرفه ای، برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید. 
هر کیف پول دیجیتال قابلیت نگه‌داری لیستی از ارزهای دیجیتال را دارد و این نکته‌ای است که باید به آن دقت کنیم و در هنگام انتخاب یک کیف پول مطمئن شویم که کیف پول دیجیتال انتخابی ما قابلیت نگه داری ارز دیجیتال ما را دارد.کیف پول‌های دیجیتال به دو دسته کلی تقسیم میشوند.

  • کیف پول دیجیتال سخت افزاری
  • کیف پول دیجیتال نرم افزاری
همانطور که از نام آن‌ها پیداست.کیف پول دیجیتال سخت افزاری یک سخت افزار است که بعد از تهیه آن می‌توان دارایی ارزهای دیجیتال خود را در آن نگه داری کنیم و یکی از معروف‌ترین کیف های دیجیتال سخت افزاری leger می‌باشد.که از امنیت بالایی برخوردار است.
و اما کیف پول‌های دیجیتال نرم افزار، نرم افزارهایی هستند که بر روی سیستم یا گوشی می توان آن‌ها را نصب کرد و به‌آسانی از آن‌ها استفاده کرد. کیف پول‌های دیجیتال سخت افزاری از نظر امنیت قدرتمندتر از کیف پول‌های نرم‌ افزاری هستند.هر کیف پول نرم افزاری دارای 12 یا 24 کلمه به عنوان رمز ورود به کیف پول می‌باشد و در شرایط گم کردن این 12 یا 24 کلمه، دیگر به هیچ وجه امکان دسترسی به دارایی ارز دیجیتال وجود نخواهد داشت و متاسفانه دارایی ارز دیجیتال گم شده تلقی می‌شود چون راهی برای برگرداندن آن‌ها وجود نخواهد داشت. کیف پول‌های دیجیتال به دو دسته دیگر نیز تقسیم می‌شوند، کیف پول‌ گرم و کیف پول سرد.
کیف پول‌های دیجیتال گرم به اینترنت وصل می‌شوند، بنابراین امکان هک شدن آن‌ها بیشتر است.این کیف پول‌ها وابسته به سازمان‌های دولتی هستند.مانند کیف پول‌های آنلاین و دسکتاپ، اما کیف پول‌های دیجیتال سرد به اینترنت وصل نمی‌شوند، بنابراین امکان هک شدن آن‌ها کم است و البته وابسته به سازمان‌های دولتی نیستند، مانند کیف پول‌های سخت افزاری و کاغذی.
دسته بندی دیگر کیف پول‌های دیجیتال، کیف پول‌های custodial و non-custodial هستند.در کیف پول‌های custodial کلید خصوصی کاربر توسط شرکت سازنده نگه‌داری می‌شود تا در شرایط گم شدن 12 یا 24 کلمه، دارایی صاحب کیف پول گم نشود، اما در کیف پول‌های non-custodial فقط کاربر کلید خصوصی را در اختیار دارد.
و در پایان به علاقمندان حوزه ارز دیجیتال و ترید و معامله‌گری پیشنهاد می‌شود،فرصت شرکت در کلاس تحلیل پرایس اکشن و کلاس تحلیل تکنیکال ما را از دست ندهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام با ما تماس بگیرید