لوگوی آموزشگاه فنی و حرفه‌ای نگین آفاق ایرانیان

دیپلم رسمی

با دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش در زمینه‌های مختلف از جمله استخدام، مهاجرت، افزایش حقوق و مزایا، جایگاه اجتماعی، دریافت کارت بازرگانی، ادامه تحصیل در مقاطع کاردانی، کارشناسی و موارد متعدد دیگر پیشرفت خواهید داشت.بنابراین برای دریافت دیپلم رسمی، قانونی و آسان با ما تماس بگیرید و از مشاوره تحصیلی رایگان استفاده نمایید. مشاورین مجتمع آموزشی نگین آفاق ایرانیان آماده پاسخگویی و بررسی کامل پرونده تحصیلی شما هستند.
لوگوی وزارت آموزش و پرورش برای دریافت دیپلم رسمی

دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش

در کوتاه‌ترین زمان ممکن

با حداقل شهریه

لوگوی سازمان فنی و حرفه ای کشور برای دریافت مدرک فنی و حرقه ای

انواع دیپلم درسی آموزش و پرورش

دیپلم رسمی چیست؟ در کشور ما، وزارت آموزش و پرورش موظف به تعیین استانداردهای آموزشی و قوانین آموزشی می‌باشد. بنابراین دیپلم رسمی، دیپلمی است که مورد تایید وزارت آموزش و پرورش باشد.

مدرک ششم و مدرک نهم چیست؟ دانش آموزان بعد از گذراندن 6 سال ابتدایی موفق به دریافت مدرک ششم و بعد از گذراندن 3 سال متوسطه اول موفق به دریافت مدرک نهم می‌شوند.

مدرک دیپلم رسمی شامل چند سال تحصیلی است؟ مدرک دیپلم بعد از گذراندن ۱۲ کلاس شامل ۶ سال ابتدایی(اخذ مدرک ششم)، ۳ سال متوسطه اول(اخذ مدرک نهم) و ۳ سال متوسطه دوم(اخذ مدرک دیپلم) به دانش آموز اعطا می‌شود.

انواع دیپلم درسی؟ گرفتن مدرک دیپلم از آموزش و پرورش شامل سه نوع دیپلم می شود که دیپلم نظری، دیپلم کاردانش و دیپلم فنی و حرفه‌ای است. اما لازم است بدانید که دیپلم فنی و حرفه‌ای صرفا مربوط به مدارس روزانه است. بنابراین فقط دانش آموزانی که طبق روال عادی بعد از سال نهم وارد هنرستان شوند امکان دریافت دیپلم فنی و حرفه‌ای را دارند.

دیپلم نظری، دیپلم کاردانش و دیپلم فنی و حرفه‌ای شامل چه رشته‌هایی هستند؟ دانش آموزان در ابتدای سال دهم تحصیلی میتوانند از انواع رشته های دیپلم یکی را انتخاب کرده و اخذ دیپلم نمایند. شاخه نظری شامل سه رشته می‌باشد و دانش آموزانی که وارد شاخه نظری می‌شوند، امکان دریافت دیپلم ریاضی، دیپلم تجربی و دیپلم انسانی را دارند. شاخه کاردانش و فنی و حرفه‌ای شامل رشته‌های متنوع می‌باشند و دانش آموزانی که وارد شاخه کاردانش یا فنی و حرفه‌ای می‌شوند، امکان دریافت دیپلم کامپیوتر، دیپلم گرافیک رایانه، دیپلم حسابداری، دیپلم مکانیک، دیپلم گردشگری، دیپلم هتلداری، دیپلم ابزار دقیق، دیپلم نقشه کشی، دیپلم معماری، دیپلم مدیریت خانواده و … را دارند.

تفاوت بین دیپلم نظام جدید و دیپلم نظام قدیم چیست؟  

دیپلم رسمی آموزش پرورش نظام قدیم

تا سال ۱۳۹۱ در نظام آموزش و پرورش دبستان، راهنمایی و دبیرستان وجود داشت. و هر دانش آموز برای دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش باید 5 کلاس ابتدایی، 3 کلاس راهنمایی و 3 کلاس دبیرستان یا هنرستان را می‌گذراند. در نتیجه نیازی نبود در مقطع دبیرستان تا سال چهارم دبیرستان را بخواند یعنی با ۱۱ سال تحصیل، مدرک دیپلم رسمی آموزش و پرورش دریافت می‌کرد. و در شرایطی که تصمیم به ادامه تحصیل داشت، باید حتما پیش دانشگاهی را هم میگذراند.

دیپلم رسمی آموزش و پرورش نظام جدید

از سال 1391 تا امروز نظام ۶ – ۳ – ۳ برقرار شد که برای اخذ دیپلم رسمی آموزش و پرورش، هر دانش آموزان باید ۱۲ سال تحصیلی را شامل 6 سال ابتدایی، 3 سال متوسطه اول و 3 سال متوسطه دوم بگذراند. با توجه به این تغییر، تمام دیپلم‌های نظام جدید دوازده ساله هستند و دانش آموزانی که دیپلم نظام جدید دارند، بدون در نظر گرفتن رشته دیپلم، امکان ادامه تحصیل در رشته دلخواه خود را دارند.

شرایط ورود به مدرسه بزرگسال و دریافت دیپلم رسمی فوری چیست؟

 در صورتیکه فرد در زمان معین(تا 18 سال)موفق به دریافت دیپلم در مدارس روزانه نشده باشد.( دیپلم ردی‌ها، ترک تحصیلی‌ها) یا دانش آموزان زیر ۱۸ سال که به دلایلی مثل ازدواج کردن دانش آموز، اجبار دانش آموز به اشتغال برای امرار معاش، امکان ادامه تحصیل در مدارس روزانه را نداشته باشند، می‌توانند وارد مدارس بزرگسال شوند.

دیپلم نظری آموزش و پرورش بزرگسال

دریافت دیپلم کاردانش بهترین پیشنهاد برای بزرگسالان می‌باشد زیرا دانش آموزان برای دریافت دیپلم نظری( دیپلم ریاضی فیزیک، دیپلم علوم تجربی و دیپلم علوم انسانی) باید ۱۰۵ واحد درسی را بگذرانند. و در هر ترم تعداد واحدی که دانش آموز می‌تواند انتخاب کند نهایتا 23 واحد است، بنابراین برای تکمیل 105 واحد در دبیرستان حداقل 2/5 سال زمان نیاز است و این زمان بسیار طولانی است. همچنین دانش آموزان باید حتما در کلاسها شرکت داشته باشند تا بتوانند در امتحانات پایان ترم نمره قبولی را کسب کنند زیرا ۴ درس تخصصی، در هر رشته نظری به صورت نهایی برگزار می‌شود و دانش آموز باید نمره حداقل 7 را برای قبولی در امتحانات نهایی کسب کند و معلمان هیچگونه دخالتی در دادن نمره کمکی به دانش آموزان ندارند چون برگه‌های امتحانی در حوزه‌های امتحانی اداره کل آموزش و پرورش تصحیح می شود.

بین دیپلم نظری و دیپلم کاردانش کدام بهتر است؟

با توجه به دو دلیل ذکر شده در بالا، بهترین انتخاب برای دریافت دیپلم فوری با تضمین قبولی، دیپلم کاردانش است، با ثبت نام در مجتمع آموزشی نگین آفاق ایرانیان می‌توانید برای دریافت دیپلم فوری، دیپلم کاردانش و دریافت مشاوره رایگان اقدام نمایید.

طبق استاندارد مجموعه نهم سازمان فنی و حرفه‌ای، دانش آموزان جهت اخذ دیپلم کاردانش باید 105 واحد درسی را بگذرانند، یعنی درحدود ۵۴ تا۶۲ واحد دروس عمومی و ۲۴تا ۴۲ واحد مهارت فنی و حرفه‌ای که تغییر تعداد واحدها در دروس عمومی و مهارت‌ها بستگی به انتخاب رشته دیپلم دارد. دروس عمومی را باید در مدارس شبانه یا آموزش از راه دور به صورت حضوری یا غیرحضوری پاس کنند و مهارت را در آموزشگاه فنی و حرفه ای بگذرانند. در مجتمع آموزشی نگین آفاق ایرانیان می توانید همزمان دروس عمومی و مهارتی را ثبت نام نمایید، و از کمک ویژه ما برای دریافت دیپلم بهرمند شوید.

در شاخه کاردانش، کارآموزان امکان گذراندن دروس عمومی و دروس مهارتی را به طور همزمان دارند، بنابراین مدت زمان اخذ دیپلم کار و دانش برای افرادی که قبلا دروس عمومی را پاس نکرده باشند در حدود یک سال و نیم است ولی افرادی که قبلا تعدادی واحد گذرانده داشته باشند می توانند با گذراندن یک مهارت ۶ ماهه در مدت زمان  کمتری دیپلم رسمی بگیرند.

دیپلم فنی و حرفه ای آموزش و پرورش

دانش آموزانی که بصورت عادی در مدارس روزانه تحصیل کرده اند و از نظر سنی بزرگسال محسوب نمی‌شوند و موظف به اخذ دیپلم شبانه یا بزرگسال نیستند می‌توانند برای گرفتن دیپلم فنی و حرفه‌ای در یکی از هنرستان‌های زیر نظر آموزش و پرورش دیپلم فنی و حرفه‌ای بگیرند. اما برای بزرگسالان، امکان اخذ دیپلم با عنوان دیپلم فنی و حرفه‌ای وجود ندارد. و فقط مجازبه دریافت مهارت از سازمان فنی و حرفه‌ای هستند.

نحوه دریافت معافیت تحصیلی برای آقایان

نحوه دریافت معافیت تحصیلی برای اخذ دیپلم رسمی آموزش و پرورش

برای کارآموزان آقا که اقدام به ترک تحصیل می‌کنند، بحث مشمول شدن به سربازی در نظام وظیفه وجود دارد. و به همین دلیل که مشمول هستند امکان ادامه تحصیل ندارد. اما با توجه به شرایط سنی و تعداد واحدی که گذرانده‌اند امکان دریافت نامه معافیت از سربازی برای ادامه تحصیل را دارند. بنابراین کارآموزانی که شرایط دریافت معافیت تحصیلی را داشته باشند، درخواست معافیت تحصیلی را از محل ثبت نام دریافت می‌کنند سپس با مراجعه به یکی از مراکز پلیس+10، معافیت تحصیلی دریافت می‌کنند،مهمترین نکته در موضوع زمان است، بنابراین سریعتر برای ثبت نام و اخذ دیپلم رسمی، دیپلم کاردانش یا دیپلم فنی و حرفه‌ای اقدام نمایید. برای ثبت نام و دریافت معافیت تحصیلی می‌توانید به مجتمع آموزشی نگین آفاق ایرانیان مراجعه نمایید.

با دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش، دیپلم کاردانش و دیپلم فنی و حرفه‌ای در نظام جدید، راه برای ادامه تحصیل باز است، امکان ادامه تحصیل در مقطع فوق دیپلم، کارشناسی و مقاطع بالاتر وجود دارد. بعد از اخذ دیپلم نظام جدید در هر شاخه‌ای، یعنی دیپلم نظری، دیپلم کاردانش و دیپلم فنی و حرفه‌ای می‌توانید بدون کنکور وارد رشته مورد علاقه خود در دانشگاه علمی کاربردی یا دانشگاه آزاد شوید. البته در شرایطی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه سراسری را دارید باید در کنکور سراسری شرکت نمایید و بعد از قبولی در کنکور وارد دانشگاه شوید.

لطفا توجه بفرمایید: مهم نیست در چه رشته‌ای در مقطع دیپلم فارغ التحصیل شده‌اید، فقط با داشتن دیپلم نظام جدید ادامه تحصیل در رشته دلخواه خود را دارید. برای مثال هر فرد با دریافت دیپلم گرافیک رایانه نظام جدید امکان ادامه تحصیل در رشته حسابداری، کامپیوتر، گردشگری، هتلداری، مکانیک، معماری و … را دارد. بنابراین پیشنهاد می‌شود که افراد در مقطع دیپلم رشته‌های آسانتر را که سریعتر هم به سرانجام می‌رسد انتخاب کنند و برای دانشگاه در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند. همچنین بعد از کاردانی نیز در صورت تمایل می‌توانید تحصیل تا مقطع کارشناسی و بالاتر از آن را در رشته‌های متفاوت ادامه بدید.

برای گرفتن مدرک دیپلم  عجله دارید؟ حوصله هم ندارید؟ پول هم که دارید؟ بنابراین به نظر شما بهترین راه خرید دیپلم هست، اگر تصمیم به خرید دیپلم دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما قبل از انجام این کار مقاله تهیه شده توسط آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان درباره دیپلم فروشی را مطالعه بفرمایید، مدت زمان خواندن این مقاله پنج دقیقه است اما با خواندن این مقاله شاید بتوانید از افتادن در دام کلاهبرداران نجات پیدا کنید.

بهترین کار انتخاب، برای دریافت دیپلم،گرفتن دیپلم قانونی با استعلام واقعی است. چیزی که بعدا در هر مقطعی یا زمانی شما رو دچار مشکل نکند. از مشاوره رایگان و تخصصی استفاده کنید و درست و منطقی و بدون ریسک تصمیم بگیرید و عمل کنید. دیپلم معتبر و قانونی باید در سامانه تاییدیه تحصیلی-وزارت آموزش و پرورش قابل رویت و استعلام باشد.

مشاورین ما برای مشاوره تخصصی و ارائه بهترین راه‌حل برای دریافت دیپلم قانونی با استعلام واقعی مطابق پرونده شما آماده پاسخگویی هستند، برای دریافت دیپلم به آسانی البته با استعلام واقعی با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهرمند شوید.

شما می‌توانید بصورت آموزش از راه دور دروس خود را گذرانده و با ثبت نام در مرکز ما صرفاً در جلسه آزمون شرکت کنید. توصیه می‌کنیم با توجه به شرایط راحتی که مدارک قانونی دارند با خیال راحت به مراکز معتبر مراجعه و از راه قانونی اقدام نمایید. قیمت دیپلم فوری بنا به انواع رشته‌ها متفاوت است: شرایط و چگونگی خرید دیپلم را به دقت بسنجید.

شهریه دیپلم های کاردانش

لیست شهریه و هزینه دیپلم های کاردانش کلا شامل دروس اختصاصی و عمومی است که درسال 1402 مصوب و اجرایی در مجتمع آموزشی نگین آفاق ایرانیان در تهران در جدول زیر درج شده لازم بذکر است که در تمام رشته‌ها، شهریه ما از شهریه مصوب و تعیین شده توسط سازمان فنی و حرفه‌ای پایین‌تر می‌باشد. و با یک استعلام ساده از مراکز مختلف تفاوت در شهریه را احساس خواهید کرد. مبالغ شهریه زیر تا پایان سال 1402 در مجتمع آموزشی نگین آفاق ایرانیان اعتبار دارد.

نام رشته شهریه موسسه(تومان) شهریه مصوب سازمان(تومان)
دیپلم گرافیک رایانه‌ای 8/000/000 12/000/000
دیپلم گردشگری 6/000/000 12/000/000
دیپلم مدیریت خانواده 8/500/000 11/500/000
دیپلم حسابداری مالی 12/000/000 15/700/000
دیپلم کامپیوتر 12/000/000 15/800/000
دیپلم هتلداری 11/000/000 12/900/000
دیپلم نقشه کشی ساختمان 18/000/000 21/000/000
دیپلم مکانیک و برق خودرو 18/000/000 21/000/000
دیپلم ابزار دقیق 12/000/000 14/000/000

لیست شهریه دیپلم های بالا صرفا مربوط به مجتمع آموزشی نگین آفاق ایرانیان است و تخفیف‌های اعمال شده در شهریه‌ها صرفا برای رفاه حال کارآموزان و با توجه به شرایط اقتصادی جامعه می‌باشد، امیدواریم با این تخفیف‌ها کمکی باشیم برای کارآموزان تا با خیالی آساده برای دریافت دیپلم رسمی اقدام کنند. لازم بذکر است هیچ موسسه‌ای نمی‌تواند بالاتر از شهریه مصوب دریافت کند و در غیر اینصورت خلاف قانون عمل کرده و متقاضی می‌تواند اعتراض و شکایت خود را به سازمان اعلام کند تا مقادیر اضافه مسترد شود. در لینک زیر شهریه مصوب به تفکیک شهرها مشخص شده که متقاضیان میتوانند شهریه هر دیپلم یا مهارت فنی و حرفه‌ای را که تمایل دارند مشاهده کنند.

شهریه مصوب مهارت کاردانش مصوب سازمان فنی و حرفه‌ای در شهر ها و استان ها

برای دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش در شاخه کاردانش، رشته‌های متفاوتی وجود دارد، نکته اینجاست که در رشته‌های ارائه شده در مجتمع آموزشی نگین آفاق ایرانیان امکان دریافت دیپلم غیرحضوری و صرفا شرکت در امتحانات و ارائه کمک به کارآموزان وجود دارد. لازم بذکر است با توجه به این بخشنامه که هر فرد بدون در نظر گرفتن رشته دیپلم امکان ادامه تحصیل در رشته دلخواه خود را در دانشگاه دارد. و همچنین مهم نبودن رشته دیپلم رسمی برای ارائه به سازمان‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی و اینکه صرفا داشتن دیپلم رسمی آموزش و پرورش مد نظر ایشان است. به کارآموزان پیشنهاد می‌کنیم رشته‌ای را انتخاب نمایند که با حداقل هزینه، در کوتاه‌ترین زمان ممکن و دریافت حداکثر کمک و حمایت مجتمع برای تضمین دریافت دیپلم رسمی، موفق به دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش شوند.در ادامه می‌توانید درباره رشته‌های محبوب برای دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش بیشتر بخوانید.

28 دیدگاه دربارهٔ «دیپلم رسمی، آسان و قانونی»

 1. سلام خسته نباشید، من سال سوم دبیرستان رو نرفتم و نتونستم دیپلم بگیرم الان چطور میتونم در کمترین زمان دیپلم بگیرم؟!

  1. سلام وقت بخیر، برای دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش باید 105 واحد درسی پاس کنید شامل تعدادی دروس عمومی و دروس مهارت، ابتدا واحدهایی که قبلا در نظام قدیم گذرانده ای تطبیق میشود و تعدادی واحد از شما پذیرفته می شود. و بقیه واحدهای باقی مانده تا 105 واحد را در دو بخش مهارت فنی و حرفه ای و دروس عمومی در مجتمع آموزشی نگین آفاق ایرانیان می‌گذرانید و کامل به شما در دریافت دیپلم کمک میشه
   رشته‌های دیپلم کاردانش برای دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش متفاوت می‌باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 2. سلام روز بخیر، ممکن بفرمایید راحت ترین رشته برای دریافت دیپلم چیه و چقدر زمان میبره؟

 3. دانیال مهدوی

  سلام، ببخشید می خواستم بپرسم استعلام آموزشگاه های معتبر فنی حرفه ای را به چه صورت میتوان گرفت؟

 4. برای اخذ مدرک سیکل هم می توانیم به آموزشگاه شما مراجعه کنیم، مدت زمان دریافت سیکل چقدر است؟

 5. سلام. فرق رشته گردشگری و هتلداری چیه و کدومشون بهتره از لحاظ بازارکار در آینده؟

  1. سلام، وقت بخیر، برای دریافت مدرک دیپلم رسمی، دیپلم کاردانش در هر رشته ای باید تعداد 105 واحد توسط هر کارآموز گذرانده شود

 6. سحر رضوانی

  سلام خسته نباشید، ببخشید یه نفر که مدرک سیکل داره حدودا چقدر زمان می بره تا دیپلم بگیره؟

  1. سلام ، برای بزرگسال دیپلم فنی و حرفه ای وجود نداره، بزرگسال مهارت از سازمان فنی و حرفه ای دریافت میکنن و در نهایت دیپلم کاردانش میگیرن،البته با توجه به دوازده ساله بودن تمام دیپلم های نظام جدید، شما فارغ از رشته تحصیلی دیپلمتون امکان ادامه تحصیل در رشته دلخواهتون رو دارید.

  1. به آموزش و پرورش شهر خودتان مراجعه نمایید و یک مرکز فنی و حرفه ای یا آموزش از راه دور پیدا کنید و با ثبت نام در آن مراکز امکان دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش را دارید.

 7. سلام وقت بخیر من رشتم انسانیه و تجدید دارم هرچقدر امتحان میدم قبول نمیشم امکان دارد دیپلم رو بخرم یا تغییر رشته بدم مثلا فنی حرفه ای برم بعد دیپلم بخرم منظورم از خرید توسط آموزش پرورش باشه قابل استعلام و قابل ادامه تحصیل

  1. سلام وقت بخیر
   بله امکان تغییر رشته برای شما محیاست، اما گزینه ای به عنوان خرید دیپلم یا فروش دیپلم وجود ندارد.شما میتوانید تغییر رشته بدید و در رشته ای آسان تر و با کمک ما به راحتی دیپلم خود را دریافت کنید.

    1. بستگی به رشته انتخابی شما و میزان تحصیلات شما داره، لطفا برای بررسی پرونده خودتون با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهرمند شوید

 8. سلام وقت بخیر
  من دانشجو ارشد بازرگانی هستم با دیپلم انسانی
  امکان اخذ دیپلم مجدد تجربی هست؟ یا ممکنه با دیپلم انسانی دندون خارج از کشور ادامه داد؟

  1. سلام وقت بخیر، بله میتونید تشریف ببرید آموزش و پرورش منطقه ای که دیپلم گرفتید، قسمت امتحانات، تطبیق بزنید به تجربی و دیپلم مجدد بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *