لوگوی آموزشگاه فنی و حرفه‌ای نگین آفاق ایرانیان

دریافت مدرک

فنی و حرفه‌ای

مدرک سازمان فنی و حرفه‌ ای

قابل ترجمه و بین المللی است

همچنین معتبر در 124 کشور دنیا

نمونه مدرک از سازمان فنی و حرفه_ای کشور
برای اخذ مدرک فنی و حرفه ای فوری با ما تماس بگیرید

سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور یک سازمان وابسته به وزارت کار و امور اجتماعی کشور ایران است که در سال 1359 به منظور ارائه آموزش‌های عملی با هدف آماده سازی افراد برای ورود به بازار کار تشکیل شده است. این سازمان که از طرف سازمان بین المللی کار یا ILO به رسمیت شناخته شده است، و برای همین تایید از طرف ILO، مدرک فنی و حرفه ای بین المللی و قابل ترجمه است و بهترین مدرک برای تکمیل مدارک برای مهاجرت می‌باشد.

با دریافت مدارک فنی و حرفه‌ ای در رشته های متفاوت مانند :  مدرک کامپیوتر، مدرک گردشگری، مدرک نقشه کشی، مدرک گرافیک، مدرک مدیریت خانواده و…می‌توانید مدارک خود را برای مهاجرت، ارائه به محل کار، افزایش حقوق، ارائه مدرک ضمن خدمت، ارائه رزومه تخصصی، ورود به بازار کار، اخذ دیپلم رسمی آموزش و پرورش، دریافت کارت مدیریت، دریافت کارت مربیگری، ارائه برای مراکز بیمه، دریافت وام  و … تکمیل کنید.

مجتمع آموزشی نگین آفاق ایرانیان دارنده مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور ارائه دهنده مدرک فنی و حرفه ای در رشته های مختلف می باشد، مدارک فنی و حرفه ای دارای اعتبار بسیار بالا در ایران و سایر کشور ها هستند، در این مقاله اطلاعات کامل درباره دریافت مدرک از سازمان فنی و حرفه ای در اختیار شما قرار داده می‌شود.

مدرک فنی و حرفه ای چیست؟

سازمان فنی و حرفه ای کشور یک سازمان‌ وابسته به وزارت کار و امور اجتماعی کشور ایران است که در سال ۱۳۵۹ به منظور ارائه آموزش‌های عملی با هدف آماده سازی افراد برای ورود به بازار کار تشکیل شده ‌است. این سازمان که از طرف سازمان بین المللی کار یا ILO به رسمیت شناخته شده است، دوره های متنوعی دارد، که توسط تعدادی آموزشگاه و مجتمع آموزشی در سراسر کشور به علاقه مندان ارائه می شوند. در نهایت شرکت کنندگان این دوره ها، در دو آزمون تئوری و عملی شرکت کرده و در صورت موفقیت در آزمون های رسمی می توانند مدرک فنی حرفه ای رشته مورد نظر خود را دریافت کنند.

لازم بذکر است ما برای کمک به کارآموزان در این حوزه آماده ارائه خدمات هستیم، تا با کمک های ما امکان انجام این مهم را داشته باشند، برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

امکان دریافت مدرک فنی و حرفه ای در چه رشته هایی وجود دارد؟

دسته بندی دوره ها در سازمان فنی و حرفه ای شامل خوشه، گروه و حرفه می‌باشد. در این دسته بندی به طور کلی چهار خوشه داریم

  • خوشه خدمات
  • خوشه صنعت
  • خوشه فرهنگ و هنر
  • خوشه کشاورزی

 در هر خوشه تعدادی گروه وجود دارد، که همان رشته ها هستند و هر گروه شامل حرفه های متنوع، که همان دوره ها هستند. که امکان دریافت مدرک فنی و حرفه ای برای هر کدام از حرفه های انتخابی شما مقدور می‌‎‌باشد، کارآموزان می‌توانند با توجه به نیازشان حرفه دلخواه خود را برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای انتخاب کنند، برای انتخاب مناسب حرفه، می‌توانید از مشاوران مجتمع آموزشی نگین آفاق ایرانیان کمک بگیرید. و از مشاوره رایگان ما بهرمند شوید. برای رفاه حال کارآموزان لیست کامل حرفه های موجود در سازمان فنی و حرفه ای و شهریه های مصوب آنها را در لینک زیر قرار داده‌ایم.

 

آزمون های فنی و حرفه ای چگونه است؟

برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای هر کارآموز موظف به شرکت در دو آزمون تئوری و عملی می‌باشد، آزموت تئوری تستی برگزار می‌شود و حداقل نمره قبولی در این آزمون کسب حداقل نمره 50 از 100 نمکره است، لازم بذکر است مجتمع آموزشی نگین آفاق ایرانیان با همکاری اساتید خود در هر حرفه، با جمع آوری سوالات آزمون‌های تستی فنی و حرفه ای و ارائه آنها به کارآموزان خود، کارآموزان را برای دریافت نمره عالی حمایت می‌کند، آزمون عملی نیز به صورت شفاهی و کاربردی برگزار می‌شود و حداقل نمره قبولی 70 از 100 نمره می‌باشد. در این مرحله نیز مجتمع ما کاملا کارآموزان را برای دریافت نره عالی حمایت نمی‌کند. کارآموزان برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون فنی و حرفه ای و دریافت نتایج آزمون فنی و حرفه ای می‌تواند از لینک‌های زیر اقدام نمایند.

بعد از قبولی در آزمون تئوری و آزمون عملی یک گواهینامه مهارت(مدرک فنی و حرفه ای) به کارآموزان اهدا می‌شود، قبل از سال 1392 این گواهینامه به صورت یک کارت فیزیکی بود، همانطور که در تصویر مقابل ملاحظه می‌فرمایید، و هر کارآموز برای دریافت این کارت باید به آموزشگاه فنی و حرفه ای محل ثبت نام خود مراجعه می‌نمود.

اما امروزه این گواهینامه‌ها به صورت الکترونیکی صادر می‌شود، همانطور که در تصویر روبه رو ملاحظه می‌فرمایید. و هر فرد با ورود به سایت رسمی سازمان فنی و حرفه ای کشور و انتخاب گزینه صدور گواهینامه می‌تواند با وارد کردن اطلاعات خود و پرداخت فیش مربوط به هزینه صدور گواهینامه، گواهینامه خود را دریافت کند.

نمونه مدرک از سازمان فنی و حرفه_ای کشور

بعد از پرداخت هزینه صدور گواهینامه فنی و حرفه ای و دریافت اولین گواهینامه مهارت، یک کد شناسایی مهارت در مرکز فنی و حرفه ای برای شما در نظر گرفته می‌شود، این کد شناسایی یک کد منحصر به فرد و مختص شما می‌باشد و از این به بعد هر مدرک فنی و حرفه ای (گواهینامه مهارت) که دریافت کنید، بعد از پرداخت هزینه صدور گواهینامه، داخل این کد به طور اتوماتیک شارژ می‌شود، بنابراین با ارائه کد شناسایی مهارت خود به هر سازمان یا شرکت و … آنها قادر به گرفتن استعلام گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای شما به صورت الکترونیکی خواهند بود.برای دریافت کد شناسایی مهارت فنی و حرفه ای خود باید به آموزشگاه فنی و حرفه ای محل ثبت نام خود مراجعه نمایید. برای یادگیری نحوه استعلام مدرک فنی و حرفه ای خود، پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ای که مجتمع آموزشی نگین آفاق ایرانیان با عنوان نحوه دریافت استعلام گواهینامه فنی و حرفه‌ ای تهیه نموده است را مطالعه فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *