معماری صحیح صفحات وب سایت

معماری صفحات وب

آموزش نحوه صحیح معماری صفحات وب، اهمیت معماری صفحات وبسایت و ساختار صحیح محتوا در صفحات وب چیست؟ همراه با دریافت مدرک فنی و حرفه ای طراحی سایت

در این مقاله به توضیح نحوه صحیح معماری صفحات وب و اهمیت معماری صفحات وب سایت و ساختار محتوا در صفحات وب می‌پردازیم. با یک مثال می‌توانیم این موضوع را بررسی کنیم. فرض بفرمایید وارد یک کتاب‌ فروشی می‌شوید و قصد خرید یک کتاب را دارید، کتاب‌ فروشی شامل چندین قفسه متفاوت است که در آن ها تعداد زیادی کتاب وجود دارد، اگر چیدمان مناسبی برای کتاب‌ها در آن کتاب‌ فروشی وجود نداشته باشد، پیدا کردن کتاب موردنظرتان سخت می‌شود، و زمان زیادی را برای پیدا کردن کتاب موردنظرتان از دست خواهید داد و امکان خروج شما از کتاب‌ فروشی زیاد می‌شود. بنابراین برای حفظ مشتری باید چدیمان مناسبی برای کتاب‌ها در نظر گرفته شود. این مثال در مورد وب سایت نیز صادق است، بعد از ورود یک کاربر به سایت ما، چیدمان و دسته بندی صحیح محتوای سایت، امکان نگه‌داری کاربران را در سایت بالا می‌برد.برای نگه‌داری کاربر در سایت خود و تبدیل آن به مشتری باید خوراک مناسبی برای کاربر در نظر گرفته شده باشد، و کاربر را با چیدمان مناسب محتوا درسایت، سریعا به محل مورد نظرش برسانیم. همچنین معماری صفحات وب و دسته بندی صحیح محتوا در سئو سایت از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا ربات‌های سرچ انجین باید ساختار سایت ما را به درستی درک کنند و اگر این درک اتفاق بیفتد حتما سرچ انجین‌ها کاربران را به محل مناسبی از سایت ما راهنمایی خواهند کرد. جایی که کاربر دقیقا به دنبالش هست. برای انجام دسته بندی صحیح و ایجاد ساختار مناسب برای وب سایت باید نکات ذیل را رعایت کنیم. در آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان می‌توانید آموزش طراحی سایت وردپرس، آموزش html,css، آموزش سئو را بگذرانید. برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

  • دسته بندی‌ها کاملا قابل فهم و درک برای کاربران و موتورهای جستجو باشند.
  • حتما دسته‌بندی‌های بسیار مشخصی را برای وب سایت در نظر بگیریم.
  • در دسته‌بندی محتوا از کل به سمت جز بیاییم.
  • به تمام بخش‌هایی که در سایت داریم لینک مناسب بدهیم.
  • استفاده از برد کرام(در بالای صفحه وبسایت، مسیر کامل جایی که کاربر قرار دارد را نشان می‌دهد)
  • کاربر باید حداکثر با سه کلیک به مقصد برسد(قانون سه کلیک)
  • استفاده از micro format schema برای اینکه موتور جستجو از محتوا وب سایت ما فهم بهتری داشته باشد.

با شرکت در دوره‌ های آموزشی، آموزشگاه فنی و حرفه‌ ای نگین آفاق ایرانیان می‌توانید کاملا کاربردی و عملی در زمینه طراحی سایت و سئو متخصص شوید، همراه با دریافت مدرک فنی و حرفه ای برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.