لوگوی آموزشگاه فنی و حرفه‌ای نگین آفاق ایرانیان

دیپلم حسابداری

توضیحات کامل در ارتباط با دریافت دیپلم حسابداری(دیپلم کاردانش حسابداری)

به تدریج با تشکیل بازارهای سرمایه و شرکت‌های سهامی، نیاز به حسابداری و حسابرسی حرفه ای اجتناب ناپذیر گردیده است. و همین احساس نیاز شدید به نیروی کارآمد و شایسته در رشته حسابداری، فرصت های شغلی متعددی را برای علاقمندان به این حوزه مهیا نموده است. امروزه آشنایی با مفاهیم حسابداری برای تمام کسانی که به انجام فعالیت‌های اقتصادی می پردازند از ضرورت‌های اجتناب ناپذیر است. برای همین مهم، سازمان فنی و حرفه ای در زمینه یادگیری حسابداری برای تمام اشخاص از قبیل علاقمندان به دریافت مدرک فنی و حرفه ای حسابداری، علاقمندان به دریافت گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای و متقاضیان دریافت دیپلم کاردانش حسابداری، استاندارد آموزشی تهیه نموده است، در مجتمع آموزشی نگین آفاق ایرانیان امکان دریافت مدرک فنی و حرفه ای حسابداری، دریافت گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای حسابداری و دریافت دیپلم حسابداری ممکن می‌باشد، برای دریافت مشاوره تحصیلی رایگان با ما تمام بگیرید.

درس های مهارت حسابداری(دیپلم حسابداری)

مهارت حسابداری برای دریافت دیپلم حسابداری، دارای 6 درس به شرح ذیل میباشد:
  • کمک حسابدار
  • کاربر نرم افزار مالی
  • کمک متصدي تنظیم اسناد مالی
  • مسئول سفارشات
  • حسابدار بهاي تمام شده
  • انباردار

مدت زمان مورد نیاز برای دریافت مهارت حسابداری برای دریافت دیپلم رسمی حسابداری از سازمان آموزش و پرورش هجده ماه می‌باشد.آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان با همکاری اساتید محترم رشته حسابداری جزوات خاصی برای هر درس از این رشته تهیه نموده است.و این اطمینان را به کارآموزان خود می‌دهد که با مطالعه این جزوات کم حجم درصد قبولی آن‌ها در امتحانات بسیار بالا می‌باشد.اطلاعات کامل درباره دروس مهارت حسابداری را می‌توانید در جدول ذیل مطالعه بفرمایید.

دروس مهارتی دیپلم حسابداری مالی کد استاندارد تعداد واحد
کمک حسابدار 431120450070001 9 واحد
کاربر نرم افزار مالی 431120450050002 10 واحد
کمک متصدي تنظیم اسناد مالی 431120450100002 11 واحد
مسئول سفارشات 332330450070001 5 واحد
حسابدار بهاي تمام شده 431120450090001 11 واحد
انباردار 432120450010001 6 واحد
جمع کل کد رشته دیپلم حسابداری : 94203 52 واحد

مراحل دریافت دیپلم حسابداری

هر کارآموز بعد از دریافت مدرک نهم (مدرک سیکل)، برای دریافت دیپلم رسمی از آموزش و پرورش می‌بایست 105 واحد درسی مطابق با استانداردهای آموزش و پرورش پاس کند.با دریافت مهارت حسابداری از سازمان فنی و حرفه ای کشور، علاوه بر دریافت شش مدرک فنی و حرفه ای حسابداری، می‌تواند 52 واحد درسی از مدرک دیپلم حسابداری را دریافت کند، و نیز مابقی واحدهای مورد نیاز تا 105 واحد را در مجتمع آموزشی نگین آفاق ایرانیان با تضمین قبولی پاس کند. و اگر هر کارآموزی از سال تحصیلی دهم، یازدهم و دوازدهم دروسی را پاس کرده باشد. این دروس تطبیق زده می‌شود و جز واحدهای گذرانده در نظر گرفته می‌شود و دیگر نیازی به گذراندن دوباره آن‌ها نمی‌باشد.

مجموعه نهم رشته حسابداری(استاندارد آموزشی رشته حسابداری مجموعه نهم(دیپلم حسابداری نظام جدید)

طبق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش در خصوص اجرای رشته های مهارتی مجموعه نهم شاخه کاردانش، استانداردهای آموزشی از مجموعه هشتم به مجموعه نهم تغییر یافته و هر کارآموز برای دریافت دیپلم حسابداری نظام جدید(دیپلم حسابداری دوازده ساله)، باید مطابق استاندارد آموزشی تعیین شده توسط آموزش و پرورش در نظام جدید(مجموعه نهم) واحدهای درسی خود را بگذراند، و هر کارآموز که در مجموعه هشتم واحد گذرانده، باید طبق استاندارد آموزشی نظام جدید(مجموعه نهم) دروس گذرانده خود را تطبیق بزند و برای دریافت دیپلم وارد نظام جدید شود.تمام دروسی که کارآموزان برای دریافت دیپلم حسابداری نظام جدید موظف به گذراندن آن‌ها هستند در جدول زیر قرارداده شده است.

جدول مواد درسی و ساعات تدریس هفتگی دوره دوم متوسطه رشته حسابداری- شاخه کاردانش(مجموعه نهم) نظام جدید

جدول مواد درسی و ساعات تدریس هفتگی دوره دوم متوسطه رشته حسابداری- شاخه کاردانش(مجموعه نهم) نظام جدید

شهریه دیپلم حسابداری(مهارت های دیپلم حسابداری)

آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان برای رفاه حال کارآموزان شهریه‌ای با تخفیف ویژه نسبت به شهریه مصوب سازمان فنی و حرفه ای کشور برای کارآموزان خود در نظر گرفته است و همچنین پرداخت اقساطی شهریه در آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان هدیه دیگر به کارآموزان می‌باشد. شهریه مصوب سازمان فنی و حرفه ای کشور برای مهارت های حسابداری(دیپلم حسابداری) در سال تحصیلی 1402-1401 مبلغ 15 میلیون و 700 هزار تومان می‌باشد.اما در آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان شما می توانید با تخفیف ویژه مهارت حسابداری را فقط با 12 میلیون تومان ثبت نام نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دیپلم حسابداری

برای ثبت نام دیپلم حسابداری مدارک زیر را به همراه داشته باشید.