لوگوی آموزشگاه فنی و حرفه‌ای نگین آفاق ایرانیان

دیپلم گرافیک

توضیحات کامل در ارتباط با دریافت دیپلم گرافیک رایانه(دیپلم کاردانش گرافیک رایانه)

جهانی شدن و تغییرات سریع فناوری، موجب پویایی هر چه بیشتر ابزارها و محیط‌های کسب‌و‌کار شده است.از این رو امکان فعالیت و رقابت در چنین محیط‌های پویایی منوط به داشتن منابع انسانی خلاق و روزآمد است که بتوانند تغییرات و پیشرفت‌های فناوری را دنبال کرده و ایده‌ها و طرح‌های نوین را در کسب‌و‌کار محقق سازند.امروزه شاهد توسعه نرم‌افزارهای متفاوت در سراسر جهان هستیم.ونیاز به نیروی کارآمد در زمینه کامپیوتر بسیار زیاد می‌باشد و هر فرد باید آموزش کامپیوتر را در اولویت خود قرار دهد. گرافیک رایانه یکی از شاخه‌های رشته کامپیوتر می‌باشد، که در آن کارآموزان با علم طراحی و نرم‌افزارهای طراحی از قبیل فتوشاپ آشنا می شوند. برای همین مهم، سازمان فنی و حرفه ای در زمینه یادگیری گرافیک رایانه برای تمام اشخاص از قبیل علاقمندان به دریافت مدرک فنی و حرفه ای کامپیوتر، علاقمندان به دریافت گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای و متقاضیان دریافت دیپلم کاردانش گرافیک رایانه، استاندارد آموزشی تهیه نموده است، در مجتمع آموزشی نگین آفاق ایرانیان امکان دریافت مدرک فنی و حرفه ای گرافیک رایانه، دریافت گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای گرافیک رایانه و دریافت دیپلم گرافیک رایانه ممکن می‌باشد، برای دریافت مشاوره تحصیلی رایگان با ما تمام بگیرید.

درس های مهارت گرافیک رایانه(دیپلم گرافیک رایانه)

مهارت گرافیک داری 5 درس به شرح ذیل میباشد:
  • کاربر رایانه
  • تایپ رایانه
  • گرافیک رایانه
  • طراحی گرافیکی رنگی
  • طراحی گرافیک سیاه و سفید

مدت زمان مورد نیاز برای دریافت مهارت گرافیک برای دریافت دیپلم رسمی گرافیک از سازمان آموزش و پرورش یکسال می‌باشد.آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان با همکاری اساتید محترم رشته گرافیک جزوات خاصی برای هر درس از این رشته تهیه نموده است.و این اطمینان را به کارآموزان خود می‌دهد که با مطالعه این جزوات کم حجم درصد قبولی آن‌ها در امتحانات بسیار بالا می‌باشد.اطلاعات کامل درباره دروس مهارت گرافیک را می‌توانید در جدول ذیل مطالعه بفرمایید.

دروس مهارتی دیپلم گرافیک رایانه کد استاندارد تعداد واحد
طراح گرافیک سیاه و سفید 11/3-83-ف.ه 4 واحد
طراح گرافیک رنگی 01/9-83-ف.ه 3 واحد
کاربر رایانه 11/3-83-ف.ه 5 واحد
تایپ رایانه 11/4-83-ف.ه 2/5 واحد
گرافیک رایانه‌ای 11/8-83-ف.ه 28 واحد
جمع کل کد رشته گرافیک رایانه : 1-9901 42/5 واحد

مراحل دریافت دیپلم گرافیک رایانه‌ای

هر کارآموز بعد از دریافت مدرک نهم (مدرک سیکل)، برای دریافت دیپلم رسمی از آموزش و پرورش می‌بایست 105 واحد درسی مطابق با استانداردهای آموزش و پرورش پاس کند.با دریافت مهارت گرافیک رایانه‌ای از سازمان فنی و حرفه ای کشور، علاوه بر دریافت مدارک مهارتی این رشته، می‌توانید 42/5 واحد درسی از مدرک دیپلم را دریافت کند، و می‌تواند مابقی واحدهای مورد نیاز تا 105 واحد را با تضمین قبولی در مجتمع آموزشی نگین آفاق ایرانیان پاس کند. و اگر هر کارآموزی از سال تحصیلی دهم، یازدهم و دوازدهم دروسی عمومی را در گذشته پاس کرده باشد.این دروس تطبیق زده می‌شود و دیگر نیازی به گذراندن دوباره آن‌ها نمی‌باشد.

مجموعه نهم رشته گرافیک رایانه(استاندارد آموزشی رشته گرافیک رایانه مجموعه نهم(دیپلم گرافیک رایانه نظام جدید)

طبق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش در خصوص اجرای رشته های مهارتی مجموعه نهم شاخه کاردانش، استانداردهای آموزشی از مجموعه هشتم به مجموعه نهم تغییر یافته و هر کارآموز برای دریافت دیپلم گرافیک رایانه نظام جدید(دیپلم گرافیک رایانه دوازده ساله)، باید مطابق استاندارد آموزشی تعیین شده توسط آموزش و پرورش در نظام جدید(مجموعه نهم) واحدهای درسی خود را بگذراند، و هر کارآموز که در مجموعه هشتم واحد گذرانده، باید طبق استاندارد آموزشی نظام جدید(مجموعه نهم) دروس گذرانده خود را تطبیق بزند و برای دریافت دیپلم وارد نظام جدید شود.تمام دروسی که کارآموزان برای دریافت دیپلم گرافیک رایانه نظام جدید موظف به گذراندن آن‌ها هستند در جدول زیر قرارداده شده است.

جدول مواد درسی و ساعات تدریس هفتگی دوره دوم متوسطه رشته گرافیک رایانه- شاخه کاردانش(مجموعه نهم) نظام جدید

 

جدول مواد درسی و ساعات تدریس هفتگی دوره دوم متوسطه رشته گرافیک رایانه- شاخه کاردانش(مجموعه نهم) نظام جدید

شهریه دیپلم گرافیک رایانه

آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان برای رفاه حال کارآموزان شهریه‌ای با تخفیف ویژه نسبت به شهریه مصوب سازمان فنی و حرفه ای کشور برای کارآموزان خود در نظر گرفته است و همچنین پرداخت اقساطی شهریه در آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان هدیه دیگر به کارآموزان می‌باشد. شهریه مصوب سازمان فنی و حرفه ای کشور برای مهارت گرافیک کامپیوتر در سال تحصیلی 1403-1402 مبلغ 12 میلیون تومان می‌باشد. اما در آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان شما می توانید با تخفیف ویژه مهارت گرافیک رایانه را فقط با 10 میلیون تومان ثبت نام نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دیپلم گرافیک رایانه‌

برای ثبت نام دیپلم گرافیک رایانه مدارک زیر را به همراه داشته باشید.
  • کپی شناسنامه از صفحه اول و دوم
  • کپی کارت ملی پشت و رو
  • یک قطعه عکس سه در چهار
  • پر کردن فرم ثبت نام آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان بعد از انجام مشاوره رایگان
  • کپی از آخرین مدرک تحصیلی(در هر مقطعی ترک تحصیل کرده باشید امکان ادامه تحصیل در رشته گرافیک برای شما ممکن می‌باشد)