لوگوی آموزشگاه فنی و حرفه‌ای نگین آفاق ایرانیان

دیپلم کامپیوتر

توضیحات کامل در ارتباط با دریافت دیپلم کامپیوتر(دیپلم تصویرسازی دیجیتالی)

در جهان امروز، با توجه به پیشرفت سریع علم و تکنولوژی نیاز به دریافت آموزش کامپیوتر برای تمام افراد جامعه امری ضروری می‌باشد و قطعا هر فرد باید آموزش کامپیوتر را در اولویت خود قرار دهد. رشته تصویر سازی دیجیتالی یکی از شاخه‌های رشته کامپیوتر می‌باشد، که در آن کارآموزان با علم طراحی و نرم‌افزارهای طراحی از قبیل فتوشاپ، ایندیزان، ایلستریتور و کورل آشنا می شوند. برای همین مهم، سازمان فنی و حرفه ای در زمینه یادگیری رشته تصویرسازی دیجیتالی برای تمام اشخاص از قبیل علاقمندان به دریافت مدرک فنی و حرفه ای کامپیوتر، علاقمندان به دریافت گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای و متقاضیان دریافت دیپلم کاردانش کامپیوتر، استاندارد آموزشی تهیه نموده است، در مجتمع آموزشی نگین آفاق ایرانیان امکان دریافت مدرک فنی و حرفه ای کامپیوتر، دریافت گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای کامپیوتر و دریافت دیپلم کامپیوتر ممکن می‌باشد، برای دریافت مشاوره تحصیلی رایگان با ما تمام بگیرید.

درس‌های مهارت کامپیوتر(تصویرسازی دیجیتالی)

مهارت کامپیوتر(تصویرسازی دیجیتالی) داری 7 درس به شرح ذیل میباشد:
 • کاربر رایانه
 • کاربر اتوماسیون اداری
 • استفاده از مهارت‌های شهروند الکترونیک(E-Citizen)
 • کاربر گرافیک رایانه‌ای با PhotoShop
 • کاربر گرافیک رایانه‌ای با CorelDraw
 • کاربر گرافیک رایانه‌ای با InDesign
 • کاربر گرافیک رایانه‌ای با AdobeIllustrator

مدت زمان مورد نیاز برای دریافت مهارت کامپیوتر(تصویرسازی دیجیتالی) و برای دریافت دیپلم رسمی کامپیوتر از سازمان آموزش و پرورش یکسال می‌باشد.آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان با همکاری اساتید محترم رشته کامپیوتر جزوات خاصی برای هر درس از این رشته تهیه نموده است.و این اطمینان را به کارآموزان خود می‌دهد که با مطالعه این جزوات کم حجم درصد قبولی آن‌ها در امتحانات بسیار بالا می‌باشد.اطلاعات کامل درباره دروس مهارت کامپیوتر(تصویرسازی دیجیتالی) را می‌توانید در جدول ذیل مطالعه بفرمایید.

دروس مهارتی دیپلم کامپیوتر(تصویرسازی دیجیتالی) کد استاندارد تعداد واحد
کاربر رایانه 732120530130001 9 واحد
کاربر اتوماسیون اداری 732120530150001 7 واحد
استفاده از مهارت‌های شهروند الکترونیک(E-Citizen) 732120530130011 3 واحد
کاربر گرافیک رایانه‌ای با PhotoShop 732120530120001 13 واحد
کاربر گرافیک رایانه‌ای با CorelDraw 732120530110001 6 واحد
کاربر گرافیک رایانه‌ای با InDesign 732120530080001 8 واحد
کاربر گرافیک رایانه‌ای با AdobeIllustrator 732120530010001 9 واحد
جمع کل کد دیپلم کامپیوتر(تصویرسازی دیجیتالی) : 91122 55 واحد

مراحل دریافت دیپلم کامپیوتر(تصویرسازی دیجیتالی)

هر کارآموز بعد از دریافت مدرک نهم (مدرک سیکل)، برای دریافت دیپلم رسمی از آموزش و پرورش می‌بایست 105 واحد درسی مطابق با استانداردهای آموزش و پرورش پاس کند.با دریافت مهارت کامپیوتر(تصویرسازی دیجیتالی) از سازمان فنی و حرفه ای کشور، علاوه بر دریافت مدارک مهارتی این رشته، می‌توانید 55 واحد درسی از مدرک دیپلم را دریافت کند، و می‌تواند مابقی واحدهای مورد نیاز تا 105 واحد را با تضمین قبولی در مجتمع آموزشی نگین آفاق ایرانیان پاس کند. و اگر هر کارآموزی از سال تحصیلی دهم، یازدهم و دوازدهم دروسی عمومی را در گذشته پاس کرده باشد.این دروس تطبیق زده می‌شود و دیگر نیازی به گذراندن دوباره آن‌ها نمی‌باشد.

مجموعه نهم رشته کامپیوتر(تصویرسازی دیجیتالی)-(استاندارد آموزشی رشته تصویر سازی دیجیتالی مجموعه نهم(دیپلم کامپیوتر، دیپلم تصویر سازی دیجیتالی نظام جدید)

طبق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش در خصوص اجرای رشته های مهارتی مجموعه نهم شاخه کاردانش، استانداردهای آموزشی از مجموعه هشتم به مجموعه نهم تغییر یافته و هر کارآموز برای دریافت دیپلم کامپیوتر نظام جدید(دیپلم گامپیوتر دوازده ساله)، باید مطابق استاندارد آموزشی تعیین شده توسط آموزش و پرورش در نظام جدید(مجموعه نهم) واحدهای درسی خود را بگذراند، و هر کارآموز که در مجموعه هشتم واحد گذرانده، باید طبق استاندارد آموزشی نظام جدید(مجموعه نهم) دروس گذرانده خود را تطبیق بزند و برای دریافت دیپلم وارد نظام جدید شود.تمام دروسی که کارآموزان برای دریافت دیپلم کامپیوتر نظام جدید موظف به گذراندن آن‌ها هستند در جدول زیر قرارداده شده است.

جدول مواد درسی و ساعات تدریس هفتگی دوره دوم متوسطه رشته تصویرسازی دیجیتالی- شاخه کاردانش(مجموعه نهم) نظام جدید

جدول مواد درسی و ساعات تدریس هفتگی دوره دوم متوسطه رشته تصویرسازی دیجیتالی- شاخه کاردانش(مجموعه نهم) نظام جدید

شهریه دیپلم کامپیوتر(تصویرسازی دیجیتالی)

آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان برای رفاه حال کارآموزان شهریه‌ای با تخفیف ویژه نسبت به شهریه مصوب سازمان فنی و حرفه ای کشور برای کارآموزان خود در نظر گرفته است و همچنین پرداخت اقساطی شهریه در آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان هدیه دیگر به کارآموزان می‌باشد. شهریه مصوب سازمان فنی و حرفه ای کشور برای مهارت کامپیوتر در سال تحصیلی 1402-1401 مبلغ 18 میلیون و 500 هزار تومان می‌باشد. اما در آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان شما می توانید با تخفیف ویژه مهارت گرافیک رایانه را فقط با 12 میلیون تومان ثبت نام نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دیپلم کامپیوتر

برای ثبت نام دیپلم کامپیوتر مدارک زیر را به همراه داشته باشید.
 • کپی شناسنامه از صفحه اول و دوم
 • کپی کارت ملی پشت و رو
 • یک قطعه عکس سه در چهار
 • پر کردن فرم ثبت نام آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان بعد از انجام مشاوره رایگان
 • کپی از آخرین مدرک تحصیلی(در هر مقطعی ترک تحصیل کرده باشید امکان ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر برای شما ممکن می‌باشد)