لوگوی آموزشگاه فنی و حرفه‌ای نگین آفاق ایرانیان

دیپلم معماری داخلی

توضیحات کامل درباره دریافت دیپلم معماری داخلی

امروزه صنعت ساختمان و معماری به خصوص طراحی و دکور داخلی ساختمان بسیار مورد توجه می باشد و احساس نیاز به نیروی کارآمد در این حوزه بسیار مشهود می‌باشد. طراحی و دکور منازل، شرکت‌ها، سازمان‌ها، مغازه‌ها و غیره بسیار مورد توجه عموم قرار گرفته است.بنابراین رشته معماری داخلی یکی از پر درآمدترین و محبوبترین رشته‌ها می‌باشد، با توجه به درآمد بالای رشته معماری داخلی در کشور ما، این رشته به علاقمندان به طراحی و دکور، بسیار پیشنهاد می‌شود. برای همین مهم، سازمان فنی و حرفه ای در زمینه یادگیری معماری داخلی برای تمام اشخاص از قبیل علاقمندان به دریافت مدرک فنی و حرفه ای معماری داخلی، علاقمندان به دریافت گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای و متقاضیان دریافت دیپلم کاردانش معماری داخلی، استاندارد آموزشی تهیه نموده است، در مجتمع آموزشی نگین آفاق ایرانیان امکان دریافت مدرک فنی و حرفه ای معماری داخلی، دریافت گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای معماری داخلی و دریافت دیپلم معماری داخلی ممکن می‌باشد، برای دریافت مشاوره تحصیلی رایگان با ما تمام بگیرید.

درس‌های دیپلم معماری داخلی

رشته معماری داخلی در مقطع دیپلم مطابق با استاندارد سازمان فنی و حرفه ای کشور که همان دیپلم کاردانش معماری می‌باشد، شامل 3 درس به شرح ذیل است:
1.نقشه کش عمومی ساختمان
2.نقشه کش معماری
3.طراح معماری داخلی
مدت زمان لازم برای گذراندن مهارت معماری داخلی مطابق با استاندارد سازمان فنی و حرفه ای کشور 12 ماه می‌باشد.آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان با همکاری اساتید محترم رشته معماری داخلی جزوات خاصی برای هر درس از این رشته تهیه نموده است. و این اطمینان را به کارآموزان خود می‌دهد که با مطالعه این جزوات درصد قبولی آن‌ها در امتحانات بسیار بالا می‌باشد. اطلاعات کامل درباره دروس رشته معماری داخلی را می‌توانید در جدول ذیل مطالعه بفرمایید.

نام درس کد استاندارد تعداد واحد
نقشه کش عمومی ساختمان 0-32/54/2/3 13 واحد
نقشه کش معماری 0-32/54/1/3 13 واحد
طراح معماری داخلی 0-21/25/1/2 23 واحد
مجموع کد رشته:1-6188 49 واحد

مراحل دریافت دیپلم معماری داخلی

هر کارآموز بعد از دریافت مدرک نهم (مدرک سیکل)، برای دریافت دیپلم رسمی از آموزش و پرورش می‌بایست 105 واحد درسی مطابق با استانداردهای آموزش و پرورش پاس کند. با دریافت مهارت معماری داخلی از سازمان فنی و حرفه ای کشور، علاوه بر دریافت مدارک مهارتی این رشته، می‌تواند 49 واحد درسی از مدرک دیپلم را دریافت کند، و مابقی واحدهای مورد نیاز تا 105 واحد را در مجتمع آموزشی نگین آفاق ایرانیان با تضمین قبولی پاس کند. و اگر هر کارآموزی از سال تحصیلی دهم، یازدهم و دوازدهم دروسی عمومی را پاس کرده باشد.این دروس تطبیق زده می‌شود. و دیگر نیازی به گذراندن دوباره آن‌ها نمی‌باشد.

مجموعه نهم رشته معماری داخلی(استاندارد آموزشی معماری داخلی مجموعه نهم(معماری داخلی نظام جدید)

طبق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش در خصوص اجرای رشته های مهارتی مجموعه نهم شاخه کاردانش، استانداردهای آموزشی از مجموعه هشتم به مجموعه نهم تغییر یافته و هر کارآموز برای دریافت دیپلم معماری داخلی نظام جدید(دیپلم معماری داخلی دوازده ساله)، باید مطابق استاندارد آموزشی تعیین شده توسط آموزش و پرورش در نظام جدید(مجموعه نهم) واحدهای درسی خود را بگذراند، و هر کارآموز که در مجموعه هشتم واحد گذرانده، باید طبق استاندارد آموزشی نظام جدید(مجموعه نهم) دروس گذرانده خود را تطبیق بزند و برای دریافت دیپلم وارد نظام جدید شود.تمام دروسی که کارآموزان برای دریافت دیپلم معماری داخلی نظام جدید موظف به گذراندن آن‌ها هستند در جدول زیر قرارداده شده است.

جدول مواد درسی و ساعات تدریس هفتگی دوره دوم متوسطه رشته معماری داخلی- شاخه کاردانش(مجموعه نهم) نظام جدید

مجموعه نهم رشته معماری داخلی(استاندارد آموزشی معماری داخلی مجموعه نهم(معماری داخلی نظام جدید)

شهریه دریافت دیپلم معماری داخلی

آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان برای رفاه حال کارآموزان شهریه‌ای با تخفیف ویژه نسبت به شهریه مصوب سازمان فنی و حرفه ای کشور برای کارآموزان خود در نظر گرفته است و همچنین پرداخت اقساطی شهریه در آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان هدیه دیگر به کارآموزان می‌باشد. شهریه مصوب سازمان فنی و حرفه ای کشور برای مهارت معماری داخلی در سال تحصیلی 1403-1402 مبلغ 27 میلیون تومان می‌باشد. اما در آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان شما می توانید با تخفیف ویژه مهارت معماری داخلی را فقط با 24 میلیون تومان ثبت نام نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دیپلم معماری داخلی

برای ثبت نام دیپلم معماری داخلی مدارک زیر را به همراه داشته باشید.
  • کپی شناسنامه از صفحه اول و دوم
  • کپی کارت ملی پشت و رو
  • یک قطعه عکس سه در چهار
  • پر کردن فرم ثبت نام آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان بعد از انجام مشاوره رایگان
  • کپی از آخرین مدرک تحصیلی(در هر مقطعی ترک تحصیل کرده باشید امکان ادامه تحصیل در رشته معماری داخلی برای شما ممکن می‌باشد)