لوگوی آموزشگاه فنی و حرفه‌ای نگین آفاق ایرانیان

دیپلم مدیریت خانواده و برنامه ریزی

دیپلم مدیریت خانواده یکی از بهترین پیشنهادات ما برای دختران عزیزمان می‌باشد.با توجه به احساس نیاز بسیار زیاد جامعه کنونی ما به رشته مدیریت خانواده، خانوم‌های عزیز با دریافت دیپلم مدیریت خانواده می‌ توانند پس از فراغت از تحصیل سرپرستی و مدیریت کارگاه‌ های گل‌سازی، طراحی و گل‌آرایی منازل و مجالس، سفره عقد و… مدیریت فروشگاه‌ های گل‌های طبیعی و مصنوعی، مدیریت و سرپرستی سالن‌های آرایش و زیبایی، خیاطی، گلدوزی، حاشیه‌دوزی لباس‌ ها، مدیریت کارگاه‌های آشپزی و شیرینی‌پزی، پرستاری، نگهداری بیماران، سالمندان، انجام کارهای مدیریتی در کارگاه ها وفروشگاه ها مهد کودک ها، کودکستان‌ها و کارگاه‌های خیاطی را بر عهده بگیرند. حسن این رشته این است که در صورت شاغل نشدن مطالبی را که در طول تحصیل آموخته‌اند بصورت عملی وکاربردی بوده در هر شرایطی برای خود فرد وخانواده اش قابل استفاده می باشد ودختران با علم و آگاهی و توان عملی با مسائل زندگی مواجه شده بهتر و آسانتر از عهده ی مشکلات زندگی بر آمده، خانواده را به طور صحیح به سر منزل مقصود می‌رساند. برای همین مهم، سازمان فنی و حرفه ای در زمینه یادگیری این مدیریت خانواده برای تمام اشخاص از قبیل علاقمندان به دریافت مدرک فنی و حرفه ای مدیریت خانواده، علاقمندان به دریافت گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای و متقاضیان دریافت دیپلم کاردانش مدیریت خانواده و برنامه ریزی، استاندارد آموزشی تهیه نموده است، در مجتمع آموزشی نگین آفاق ایرانیان امکان دریافت مدرک فنی و حرفه ای مدیریت خانواده، دریافت گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای مدیریت خانواده و دریافت دیپلم مدیریت خانواده ممکن می‌باشد، برای دریافت مشاوره تحصیلی رایگان با ما تمام بگیرید.

درس‌های دیپلم مدیریت خانواده و برنامه ریزی

رشته مدیریت خانواده و برنامه ریزی در مقطع دیپلم مطابق با استاندارد سازمان فنی و حرفه ای کشور که همان دیپلم کاردانش مدیریت خانواده و برنامه ریزی می‌باشد، شامل 5 درس به شرح ذیل است:

  • کاربر ICDL
  • برنامه ریز امور تغذیه خانواده
  • برنامه ریز امور هنری در خانواده
  • مراقب امور بهداشت و سلامت خانواده
  • برنامه ریز امور اقتصادی-اجتماعی خانواده

مدت زمان لازم برای گذراندن مهارت مدیریت خانواده مطابق با استاندارد سازمان فنی و حرفه ای کشور 6 ماه می‌باشد.آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان با همکاری اساتید محترم رشته مدیریت خانواده جزوات خاصی برای هر درس از این رشته تهیه نموده است.و این اطمینان را به کارآموزان خود می‌دهد که با مطالعه این جزوات درصد قبولی آن‌ها در امتحانات بسیار بالا می‌باشد.اطلاعات کامل درباره دروس دیپلم مدیریت خانواده و برنامه ریزی را می‌توانید در جدول ذیل مطالعه بفرمایید.

نام درس کد استاندارد تعداد واحد
کاربر ICDL 732120530140001 4 واحد
برنامه ریز امور تغذیه خانواده 512020670600001 12 واحد
برنامه ریز امور هنری در خانواده 731620830330001 18 واحد
برنامه ریز امور اقتصادی-اجتماعی 532220490010001 10 واحد
مراقب امور بهداشت و سلامت خانواده 5322220470010001 7 واحد
مجموع کد رایانه:94101 51 واحد

مراحل دریافت دیپلم مدیریت خانواده و برنامه ریزی

هر کارآموز بعد از دریافت مدرک نهم (مدرک سیکل)، برای دریافت دیپلم رسمی از آموزش و پرورش می‌بایست 105 واحد درسی مطابق با استانداردهای آموزش و پرورش پاس کند. با دریافت مهارت مدیریت خانواده و برنامه ریزی از سازمان فنی و حرفه ای کشور، علاوه بر دریافت مدارک مهارتی این رشته، می‌توانید 51 واحد درسی از مدرک دیپلم را دریافت کنید، و می‌توانید مابقی واحدهای مورد نیاز تا 105 واحد را با پاس کردن دروس عمومی جبران نمایید. و اگر هر کارآموزی از سال تحصیلی دهم، یازدهم و دوازدهم دروسی عمومی را پاس کرده باشد.این دروس تطبیق زده می‌شود. و دیگر نیازی به گذراندن دوباره آن‌ها نمی‌باشد.

 

مجموعه نهم رشته مدیریت خانواده(استاندارد آموزشی رشته مدیریت خانواده مجموعه نهم(دیپلم مدیریت خانواده نظام جدید)

طبق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش در خصوص اجرای رشته های مهارتی مجموعه نهم شاخه کاردانش، استانداردهای آموزشی از مجموعه هشتم به مجموعه نهم تغییر یافته و هر کارآموز برای دریافت دیپلم مدیریت خانواده و برنامه ریزی نظام جدید(دیپلم مدیریت خانواده و برنامه ریزی دوازده ساله)، باید مطابق استاندارد آموزشی تعیین شده توسط آموزش و پرورش در نظام جدید(مجموعه نهم) واحدهای درسی خود را بگذراند، و هر کارآموز که در مجموعه هشتم واحد گذرانده، باید طبق استاندارد آموزشی نظام جدید(مجموعه نهم) دروس گذرانده خود را تطبیق بزند و برای دریافت دیپلم وارد نظام جدید شود.تمام دروسی که کارآموزان برای دریافت دیپلم مدیریت خانواده و برنامه ریزی نظام جدید موظف به گذراندن آن‌ها هستند در جدول زیر قرارداده شده است.

جدول مواد درسی و ساعات تدریس هفتگی دوره دوم متوسطه رشته مدیریت خانواده و برنامه ریزی- شاخه کاردانش(مجموعه نهم) نظام جدید

جدول مواد درسی و ساعات تدریس هفتگی دوره دوم متوسطه رشته مدیریت خانواده و برنامه ریزی- شاخه کاردانش(مجموعه نهم) نظام جدید

شهریه دریافت دیپلم مدیریت خانواده و برنامه ریزی

آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان برای رفاه حال کارآموزان شهریه‌ای با تخفیف ویژه نسبت به شهریه مصوب سازمان فنی و حرفه ای کشور برای کارآموزان خود در نظر گرفته است و همچنین پرداخت اقساطی شهریه در آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان هدیه دیگر به کارآموزان می‌باشد. شهریه مصوب سازمان فنی و حرفه ای کشور برای مهارت مدیریت خانواده و برنامه ریزی در سال تحصیلی 1403-1402 مبلغ 15 میلیون و 500 هزار تومان می‌باشد.اما در آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان شما می توانید با تخفیف ویژه مهارت مدیریت خانواده و برنامه ریزی را فقط با 12 میلیون و 500 هزار تومان ثبت نام نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دیپلم مدیریت خانواده و برنامه ریزی

برای ثبت نام دیپلم مدیریت خانواده و برنامه ریزی مدارک زیر را به همراه داشته باشید.

  • کپی شناسنامه از صفحه اول و دوم
  • کپی کارت ملی پشت و رو
  • یک قطعه عکس سه در چهار
  • پر کردن فرم ثبت نام آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان بعد از انجام مشاوره رایگان
  • کپی از آخرین مدرک تحصیلی(در هر مقطعی ترک تحصیل کرده باشید امکان ادامه تحصیل در رشته مدیریت خانواده برای شما ممکن می‌باشد)