لوگوی آموزشگاه فنی و حرفه‌ای نگین آفاق ایرانیان

دیپلم هتلداری

توضیحات کامل در ارتباط با دریافت دیپلم هتلداری(دیپلم کاردانش هتلداری)

هتلداری یکی از رشته‌های جذاب برای کارآموزان می‌باشد، با توجه به رشد صنعت گردشگری و تمایل انسان‌ها به سفر و گردشگری ، ورود به حوزه هتلداری یکی از مشاغل پردرآمد در این روزها می‌باشد.

در کشور ایران با توجه به جاذبه‌های طبیعی گردشگری فراوان، فرهنگ غنی و آداب و رسوم اقوام متنوع، ایران در این روزها تبدیل به هدفی برای گردشگران شده‌ است و جذب توریست از کشورهای دیگر و نیز گردشگران ایرانی باعث رشد روزافزون حوزه هتلداری شده است، برای ورود به این حوزه انتخاب‌های متعددی وجود دارد و هر فرد می‌تواند گزینه‌های جذاب و مورد علاقه خود را انتخاب کند.

با توجه به احساس نیازی که به نیروی متخصص در زمینه هتلداری داریم این رشته یکی از محبوبترین رشته ها برای اخذ دیپلم رسمی می‌باشد، و بعد از دریافت دیپلم هتلداری امکان ادامه تحصیل و دریافت مدرک کاردانی هتلداری و مدرک کارشناسی هتلداری برای شما مهیا می‌باشد.

درس‌های دیپلم هتلداری(مهارت هتلداری)

رشته هتلداری در مقطع دیپلم مطابق با استاندارد سازمان فنی و حرفه ای کشور که همان دیپلم کاردانش هتلداری می‌باشد، شامل 7 درس به شرح ذیل است:
1.کاربر رایانه
2.اتاقدار هتل
3.متصدی البسه هتل
4. متصدی طبقات هتل
5.کارمند پذیره(فرانت آفیس)
6.میز آرای هتل

7.برنامه‌ریز جشن‌ها و تشریفات

مدت زمان لازم برای گذراندن مهارت هتلداری مطابق با استاندارد سازمان فنی و حرفه ای کشور 8 ماه می‌باشد. آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان با همکاری اساتید محترم رشته هتلداری جزوات خاصی برای هر درس از این رشته تهیه نموده است.و این اطمینان را به کارآموزان خود می‌دهد که با مطالعه این جزوات درصد قبولی آن‌ها در امتحانات بسیار بالا می‌باشد.اطلاعات کامل درباره دروس مهارت هتلداری را می‌توانید در جدول ذیل مطالعه بفرمایید.

دروس مهارتی دیپلم هتلداری کد استاندارد تعداد واحد
کاربر رایانه 3-42/24/1/0/3 9 واحد
اتاقدار هتل 5-40/54/1/2 8 واحد
متصدی البسه هتل 5-60/16/1/2 3 واحد
کارمند پذیره(فرانت آفیس) 3-94/27/1/2 11 واحد
متصدی طبقات هتل 5-40/29/1/2 7 واحد
میز آرای هتل 513220590030001 4 واحد
برنامه ریز جشن ها و تشریفات 333230590010001 4 واحد
مجموع کد رشته : 46 واحد

مراحل دریافت دیپلم هتلداری

هر کارآموز بعد از دریافت مدرک نهم (مدرک سیکل)، برای دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش می‌بایست 105 واحد درسی مطابق با استانداردهای آموزش و پرورش پاس کند.با دریافت مهارت هتلداری از سازمان فنی و حرفه ای کشور، علاوه بر دریافت مدارک مهارتی این رشته، می‌توانید 45 واحد درسی از مدرک دیپلم را دریافت کنید، و می‌توانید مابقی واحدهای مورد نیاز تا 105 واحد را با پاس کردن دروس عمومی جبران نمایید.

اگر هر کارآموزی از سال تحصیلی دهم، یازدهم و دوازدهم دروسی عمومی را در گذشته پاس کرده باشد.این دروس تطبیق زده می‌شود.و دیگر نیازی به گذراندن دوباره آن‌ها نمی‌باشد.

شهریه دریافت مهارت هتلداری

آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان برای رفاه حال کارآموزان شهریه‌ای با تخفیف ویژه نسبت به شهریه مصوب سازمان فنی و حرفه ای کشور برای کارآموزان خود در نظر گرفته است و همچنین پرداخت اقساطی شهریه در آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان هدیه دیگری به کارآموزان می‌باشد. شهریه مصوب سازمان فنی و حرفه ای کشور برای مهارت هتلداری در سال تحصیلی 1402-1401 مبلغ 12 میلیون و 900 هزار تومان می‌باشد.اما در آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان شما می توانید با تخفیف ویژه مهارت هتلداری را فقط با  11 میلیون تومان ثبت نام نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دیپلم رسمی هتلداری

برای ثبت نام دیپلم هتلداری مدارک زیر را به همراه داشته باشید.
  • کپی شناسنامه از صفحه اول و دوم
  • کپی کارت ملی پشت و رو
  • یک قطعه عکس سه در چهار
  • پر کردن فرم ثبت نام آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان بعد از انجام مشاوره رایگان
  • کپی از آخرین مدرک تحصیلی(در هر مقطعی ترک تحصیل کرده باشید امکان ادامه تحصیل در رشته هتلداری برای شما ممکن می‌باشد)