لوگوی آموزشگاه فنی و حرفه‌ای نگین آفاق ایرانیان

دیپلم نقشه‌کشی ساختمان

توضیحات کامل درباره دریافت دیپلم نقشه کشی ساختمان(دیپلم معماری)

امروزه صنعت ساختمان و معماری بسیار مورد توجه می باشد و احساس نیاز به نیروی کارآمد در این حوزه بسیار مشهود می‌باشد. نرم‌افزارهای متفاوتی برای این حوزه طراحی شده است که قدرت و سرعت متخصصین در این حوزه را افزایش می‌دهد، بنابراین یادگیری نرم‌افزارهای نقشه کشی و معماری می‌تواند ما را در دریافت شغل مناسب در این رشته یاری دهد، با توجه به درآمد بالا در رشته معماری در کشور ما، این رشته به علاقمندان به نقشه کشی و معماری بسیار پیشنهاد می‌شود. برای همین مهم، سازمان فنی و حرفه ای در زمینه یادگیری معماری برای تمام اشخاص از قبیل علاقمندان به دریافت مدرک فنی و حرفه ای معماری، علاقمندان به دریافت گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای و متقاضیان دریافت دیپلم کاردانش نقشه کشی ساختمان، استاندارد آموزشی تهیه نموده است، در مجتمع آموزشی نگین آفاق ایرانیان امکان دریافت مدرک فنی و حرفه ای نقشه کشی ساختمان، دریافت گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای نقشه کشی ساختمان و دریافت دیپلم نقشه کشی ساختمان ممکن می‌باشد، برای دریافت مشاوره تحصیلی رایگان با ما تمام بگیرید.

درس‌های دیپلم نقشه‌کشی ساختمان (دیپلم معماری)

رشته نقشه‌کشی ساختمان(معماری) در مقطع دیپلم مطابق با استاندارد سازمان فنی و حرفه ای کشور که همان دیپلم کاردانش نقشه‌کشی ساختمان می‌باشد، شامل 5 درس به شرح ذیل است:
1.کاربررایانه
2.نقشه کشی عمومی ساختمان
3.نقشه کشی سازه درجه1
4.نقشه کشی معماری
5.طراح معماری با نرم افزار 3dmax
مدت زمان لازم برای گذراندن مهارت نقشه کشی ساختمان(معماری)مطابق با استاندارد سازمان فنی و حرفه ای کشور 18 ماه می‌باشد.آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان با همکاری اساتید محترم رشته نقشه کشی ساختمان(معماری) جزوات خاصی برای هر درس از این رشته تهیه نموده است. و این اطمینان را به کارآموزان خود می‌دهد که با مطالعه این جزوات درصد قبولی آن‌ها در امتحانات بسیار بالا می‌باشد. اطلاعات کامل درباره دروس مهارت نقشه کشی ساختمان(معماری) را می‌توانید در جدول ذیل مطالعه بفرمایید.

نام درس کد استاندارد تعداد واحد
کاربررایانه 3-42/24/1/0/3 9 واحد
نقشه کشی عمومی ساختمان 0-32/54/2/3 13 واحد
نقشه کشی سازه درجه1 0-32/54/1/4 13 واحد
نقشه کشی معماری 0-32/54/1/3 13 واحد
طراح معماری با نرم‌افزار 3dmax 0-32/54/2/1/6 5 واحد
مجموع کد رشته:1-6184 53 واحد

مراحل دریافت دیپلم نقشه‌کشی ساختمان(معماری)

هر کارآموز بعد از دریافت مدرک نهم (مدرک سیکل)، برای دریافت دیپلم رسمی از آموزش و پرورش می‌بایست 105 واحد درسی مطابق با استانداردهای آموزش و پرورش پاس کند. با دریافت مهارت نقشه کشی ساختمان(معماری) از سازمان فنی و حرفه ای کشور، علاوه بر دریافت مدارک مهارتی این رشته، می‌تواند 53 واحد درسی از مدرک دیپلم را دریافت کند، و مابقی واحدهای مورد نیاز تا 105 واحد را در مجتمع آموزشی نگین آفاق ایرانیان با تضمین قبولی پاس کند. و اگر هر کارآموزی از سال تحصیلی دهم، یازدهم و دوازدهم دروسی عمومی را پاس کرده باشد.این دروس تطبیق زده می‌شود. و دیگر نیازی به گذراندن دوباره آن‌ها نمی‌باشد.

 

مجموعه نهم رشته نقشه کشی ساختمان(استاندارد آموزشی رشته نقشه کشی مجموعه نهم(دیپلم نقشه کشی نظام جدید)

طبق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش در خصوص اجرای رشته های مهارتی مجموعه نهم شاخه کاردانش، استانداردهای آموزشی از مجموعه هشتم به مجموعه نهم تغییر یافته و هر کارآموز برای دریافت دیپلم نقشه کشی ساختمان نظام جدید(دیپلم نقشه کشی ساختمان دوازده ساله)، باید مطابق استاندارد آموزشی تعیین شده توسط آموزش و پرورش در نظام جدید(مجموعه نهم) واحدهای درسی خود را بگذراند، و هر کارآموز که در مجموعه هشتم واحد گذرانده، باید طبق استاندارد آموزشی نظام جدید(مجموعه نهم) دروس گذرانده خود را تطبیق بزند و برای دریافت دیپلم وارد نظام جدید شود.تمام دروسی که کارآموزان برای دریافت دیپلم نقشه کشی ساختمان نظام جدید موظف به گذراندن آن‌ها هستند در جدول زیر قرارداده شده است.

جدول مواد درسی و ساعات تدریس هفتگی دوره دوم متوسطه رشته نقشه کشی ساختمان- شاخه کاردانش(مجموعه نهم) نظام جدید

 

شهریه دریافت دیپلم نقشه‌کشی ساختمان(معماری)

آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان برای رفاه حال کارآموزان شهریه‌ای با تخفیف ویژه نسبت به شهریه مصوب سازمان فنی و حرفه ای کشور برای کارآموزان خود در نظر گرفته است و همچنین پرداخت اقساطی شهریه در آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان هدیه دیگر به کارآموزان می‌باشد. شهریه مصوب سازمان فنی و حرفه ای کشور برای مهارت نقشه کشی ساختمان(معماری) در سال تحصیلی 1402-1401 مبلغ 21 میلیون تومان می‌باشد. اما در آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان شما می توانید با تخفیف ویژه مهارت نقشه کشی ساختمان(معماری) را فقط با 18 میلیون تومان ثبت نام نمایید.

مجموعه نهم رشته نقشه کشی ساختمان(استاندارد آموزشی رشته نقشه کشی مجموعه نهم(دیپلم نقشه کشی نظام جدید)

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دیپلم نقشه کشی ساختمان(معماری)

برای ثبت نام دیپلم نقشه کشی ساختمان(معماری) مدارک زیر را به همراه داشته باشید.
  • کپی شناسنامه از صفحه اول و دوم
  • کپی کارت ملی پشت و رو
  • یک قطعه عکس سه در چهار
  • پر کردن فرم ثبت نام آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان بعد از انجام مشاوره رایگان
  • کپی از آخرین مدرک تحصیلی(در هر مقطعی ترک تحصیل کرده باشید امکان ادامه تحصیل در رشته نقشه کشی ساختمان برای شما ممکن می‌باشد)