لوگوی آموزشگاه فنی و حرفه‌ای نگین آفاق ایرانیان

دیپلم گردشگری

توضیحات کامل در ارتباط با دریافت دیپلم گردشگری(دیپلم کاردانش گردشگری)

امروزه صنعت گردشگری در ایجاد اثرات مثبت اقتصادی در تمام کشورها بطور روزافزون آشکارترشده و کشورها، اعم از توسعه یافته و یا در حال توسعه، گردشگری را به عنوان یکی از عوامل مهم ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری می‌دانند.کشور ما نیز از جمله کشورهایی است که به علت داشتن پتانسیل‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی، همواره مورد توجه گردشگران نقاط مختلف دنیا قرار داشته است که این عوامل شرایط مساعدی را برای بهره‌برداری و توسعه زیرساخت ‌های گردشگری فراهم می‌سازد. با توجه به اهداف و سیاست‌های دولت در سند چشم انداز کشور که در آن سالانه به ورود 20 میلیون گردشگر خارجی تاکید شده است، ایجاد زیرساخت‌های گردشگری از واقعیت‌های اجتناب ناپذیر است. با توجه به احساس نیازی که به نیروی متخصص در زمینه گردشگری داریم این رشته یکی از محبوبترین رشته ها برای اخذ دیپلم رسمی می‌باشد. در مجتمع آموزشی نگین آفاق ایرانیان امکان دریافت مدرک فنی و حرفه ای گردشگری، اخذ گواهینامه های مهارت فنی و حرفه ای گردشگری و دیپلم گردشگری ممکن می‌باشد. برای دریافت مشاوره تحصیلی رایگان با ما تمام بگیرید.

درس‌های مهارت گردشگری(دیپلم گردشگری)

رشته گردشگری در مقطع دیپلم مطابق با استاندارد سازمان فنی و حرفه ای کشور که همان دیپلم کاردانش گردشگری می‌باشد، شامل 6 درس به شرح ذیل است:
1.راهنمای محلی
2.راهنمای عمومی گردشگری
3.راهنمای موزه
4. راهنمای طبیعت گری(اکوتوریسم)
5.راهنمای فرهنگی
6.راهنمای سلامت
مدت زمان لازم برای گذراندن مهارت گردشگری مطابق با استاندارد سازمان فنی و حرفه ای کشور 6 ماه می‌باشد. آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان با همکاری اساتید محترم رشته گردشگری جزوات خاصی برای هر درس از این رشته تهیه نموده است.و این اطمینان را به کارآموزان خود می‌دهد که با مطالعه این جزوات درصد قبولی آن‌ها در امتحانات بسیار بالا می‌باشد.اطلاعات کامل درباره دروس مهارت گردشگری را می‌توانید در جدول ذیل مطالعه بفرمایید.

دروس مهارتی دیپلم گردشگری کد استاندارد تعداد واحد
راهنمای محلی 5-91/94/1/2 4 واحد
راهنمای عمومی گردشگری 5-91/33/1/3 10 واحد
راهنمای موزه 5-9130/1/3 8 واحد
راهنمای طبیعت گردی(اکوتوریسم) 5-91/36/1/2 10 واحد
راهنمای سلامت 511320550010001 3 واحد
راهنمای فرهنگی 511320550020001 6 واحد
مجموع کد رشته : 1-6220 41 واحد

مراحل دریافت دیپلم گردشگری

هر کارآموز بعد از دریافت مدرک نهم (مدرک سیکل)، برای دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش می‌بایست 105 واحد درسی مطابق با استانداردهای آموزش و پرورش پاس کند.با دریافت مهارت گردشگری از سازمان فنی و حرفه ای کشور، علاوه بر دریافت مدارک مهارتی این رشته، می‌تواند 41 واحد درسی از مدرک دیپلم را دریافت کند، و مابقی واحدهای مورد نیاز تا 105 واحد را در مجتمع آموزشی نگین آفاق ایرانیان با تضمین قبولی پاس کند. و اگر هر کارآموزی از سال تحصیلی دهم، یازدهم و دوازدهم دروسی عمومی را در گذشته پاس کرده باشد.این دروس تطبیق زده می‌شود و دیگر نیازی به گذراندن دوباره آن‌ها نمی‌باشد.

 

مجموعه نهم رشته گردشگری(استاندارد آموزشی رشته گردشگری مجموعه نهم(دیپلم گردشگری نظام جدید)

طبق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش در خصوص اجرای رشته های مهارتی مجموعه نهم شاخه کاردانش، استانداردهای آموزشی از مجموعه هشتم به مجموعه نهم تغییر یافته و هر کارآموز برای دریافت دیپلم گردشگری نظام جدید(دیپلم گردشگری دوازده ساله)، باید مطابق استاندارد آموزشی تعیین شده توسط آموزش و پرورش در نظام جدید(مجموعه نهم) واحدهای درسی خود را بگذراند، و هر کارآموز که در مجموعه هشتم واحد گذرانده، باید طبق استاندارد آموزشی نظام جدید(مجموعه نهم) دروس گذرانده خود را تطبیق بزند و برای دریافت دیپلم وارد نظام جدید شود. تمام دروسی که کارآموزان برای دریافت دیپلم گردشگری نظام جدید موظف به گذراندن آن‌ها هستند در جدول زیر قرارداده شده است.

جدول مواد درسی و ساعات تدریس هفتگی دوره دوم متوسطه رشته گردشگری- شاخه کاردانش(مجموعه نهم) نظام جدید

جدول مواد درسی و ساعات تدریس هفتگی دوره دوم متوسطه رشته گردشگری- شاخه کاردانش(مجموعه نهم) نظام جدید

شهریه دیپلم گردشگری

آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان برای رفاه حال کارآموزان شهریه‌ای معادل 50 درصد تخفیف نسبت به شهریه مصوب سازمان فنی و حرفه ای کشور برای کارآموزان خود در نظر گرفته است و همچنین پرداخت اقساطی شهریه در آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان هدیه دیگر به کارآموزان می‌باشد. شهریه مصوب سازمان فنی و حرفه ای کشور برای مهارت گردشگری در سال تحصیلی 1403-1402 مبلغ 14 میلیون تومان می‌باشد. اما در آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان شما می توانید با تخفیف 50 درصدی مهارت گردشگری را فقط با 8 میلیون تومان ثبت نام نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دیپلم گردشگری

برای ثبت نام دیپلم گردشگری مدارک زیر را به همراه داشته باشید.
  • کپی شناسنامه از صفحه اول و دوم
  • کپی کارت ملی پشت و رو
  • یک قطعه عکس سه در چهار
  • پر کردن فرم ثبت نام آموزشگاه نگین آفاق ایرانیان بعد از انجام مشاوره رایگان
  • کپی از آخرین مدرک تحصیلی(در هر مقطعی ترک تحصیل کرده باشید امکان ادامه تحصیل در رشته گردشگری برای شما ممکن می‌باشد)